Tehotenský čaj – posilňujúce tonikum pre dvoch

Aj vy práve teraz prežívate obdobie plné očakávaní a čakajú vás posledné mesiace “dvoch v jednom”? Intenzívne premýšľate, ako sa čo najlepšie pripraviť na náročné hodiny pôrodu? Tak sa spoľahnite na múdrosť starých materí a vyskúšajte ich tradičný recept.

Obsahuje jedinečnú kombinácia byliniek: malinový list, žihľavu a šípky. Táto zmes sa už po stáročia používa na prípravu ženy a maternice na pôrod.

Prečo malinový list ?
(ostružina malinová alebo červená malina, rôzne názvy pre to isté)
Fragrine – látka obsiahnutá v malinovom liste pozitívne vplýva na maternicu a posilňuje tkanivo, aby sťahy počas kontrakcií boli čo najefektívnejšie. Pôrodné babice a duly veria, že zároveň pomáha skrátiť čas a pôrodné bolesti, podporuje rýchlejšie zotavenie sa a minimalizuje risk zrážanlivosti krvi, zmierňuje nepríjemnosti po pôrode a podporuje tvorbu mlieka.
Okrem toho obsahuje malina aj – vitamín C, E, vápnik, železo, mangán a horčík, beta karotén, B vitamíny, fosfor a draslík. Práve tieto minerály majú veľký vplyv na ovládanie kontrakcií.
Ženy v jednej štúdii, ktoré pili malinový čaj, mali menej poškodenú membránu ako tie, čo ho nepili. Pri pôrode nebolo potrebné použiť kliešte a ani cisársky rez. (zdroj)

Prečo pŕhľava (žihľava)?
Lebo je to skvelý zdroj vstrebateľného železa a ďalších živín a už dlho sa používa na podporu našich nadobličiek, ktoré sú najviac zaťažené počas tehotenstva a po pôrode. Takisto sa verí, že pomáha zmierňovať kŕče v nohách, zmierňuje bolesť počas pôrodu, podporuje obličky a dodáva živiny materskému mlieku. Okrem železa obsahuje žihľava aj chlorofyl, beta karotén, vitamín C, D2, kremeň, vápnik a draslík.

Prečo šípky?
Tieto červené bobule sú plné vitamínu C, ktorý podporuje imunitu a vstrebávanie všetkých minerálov (napr. železa).

Recept pre budúce mamičky

  • 1/2 hrnčeka bio malinového listu
  • 1/2 hrnčeka bio listu žihľavy
  • 2 polievkové lyžice bio šípiek

Zmiešajte a uskladňujte vo vzduchotesnej nádobe. Každý deň si spravte 1, max 3 hrnčeky čaju. Stačí, keď ho začnete piť až v treťom trimestri, po ukončení 34 týždňa tehotensta. Niekedy je vhodné piť ho aj na začiatku prvého trimestra, ale od 8 tt to už neodporúčam.

A ak vás trápia ďalšie problémy, môžete si tam pridať aj tieto bylinky:

  • čerstvý zázvor – na podporu trávenia
  • kamilky – na upokojenie rozdrásaných nervov
Tento obsah bol zaradený v Tehotenstvo. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *