Jarné upratovani​e vo vlastnom tele

Dokázali by ste sa vzdať svojich najobľúbenejších jedál výmenou za lepšie zdravie?

Práve teraz začína vhodné obdobie na detoxikáciu – očistu. Zima je čas, kedy si naše telo prirodzene pýta ťažšie jedlá, všetky procesy sa spomalia a my sa menej hýbeme. Je to hlavne preto, aby sme prežili studené obdobie a nedostatok čerstvej zeleniny. Po zime nasleduje jar, a to je ideálne obdobie na prečistenie a naštartovanie spomaleného metabolizmu.

motorAk sa cítite unavene, bolí vás hlava alebo celkovo máte pocit, že nič nefunguje tak ako by malo, možno sa vám vaše telo snaží niečo naznačiť. Doprajte mu oddych, nech sa spamätá, očistí, opraví pokazené, aby mohlo dlhšie a lepšie fungovať. Je to ako s autom: motor tiež treba premazať, zobrať do garáže na kontrolu a prípadnú výmenu súčiastok.
Určite aj vy doma aspoň raz za rok robíte veľké upratovanie, kedy sa všetko vyčistí dôkladnejšie ako inokedy a vyhodia sa nepotrebné haraburdy. Orgány v tele síce nemožno povysávať, môžeme im to však uľahčiť, nepridávať ťažko stráviteľné jedlá a vytvoriť im prostredie na regeneráciu. Ak vezmeme do úvahy, že telo nám má slúžiť aspoň 80 rokov, tak by bolo dobré sem-tam sa mu venovať. Alebo máte pocit, že vy nemusíte?
Možno sa aj počas roka o seba dobre staráte, niektorým veciam sa však nedá vyhnúť a rôzne škodliviny z jedla, vody, vzduchu, kozmetiky si nájdu spôsob, ako sa dostať do vášho tela. Tie sa potom hromadia v bunkách dovtedy, kým nepretečie pomyselný pohár tolerancie a telo začne naznačovať, že je problém. Práve vtedy prichádza na radu očista, po ktorej sa vám organizmus odvďačí tým, že pocítite viac energie, krajšiu pleť, lepšiu obranyschopnosť a obnovenú chuť do života.

Na tejto prednáške si najprv vysvetlíme, čo sa v našom tele deje počas očisty a čo treba na to, aby veci fungovali. Preberieme si rôzne druhy najznámejších očistných kúr, ich výhody, ale aj nevýhody. A porozprávame sa o tom, či sa dá čistiť aj bez drastických kúr.

Termín a objednávka

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Objednať