Otázky

  -  Otázky

Všetko nové prirodzene vyvoláva otázky. Skúsim na tie najčastejšie odpovedať už vopred, ale ak vás zaujíma čokoľvek iné, alebo chcete vedieť viac, ozvite sa mi. V zásade vás však môžem ubezpečiť, že telo je múdre, nepotrebuje od nás veľa, len aby sme mu načúvali.

Informácie o ochrane Vašich údajov nájdete tu.
ČO MÔŽEM OČAKÁVAŤ NA KONZULTÁCII?
  • Záznam vašich detailov – vek, adresa, kontakt
  • Detailné prebratie symptómov, vrátane rodinnej anamnézy
  • Prebratie vašich aktuálnych symptómov, ktoré vás ku mne priviedli
  • Vaše predchádzajúce problémy – alergie, choroby, lieky, rodinné zdravotné problémy
  • Prvá konzultácia zaberie 1hod, nasledujúce 30min

Na základe týchto informácií dostanete individuálne vytvorený návrh liečby, ktorý môže zahŕňať:

  • Odporúčania ohľadom stravy
  • Zmeny životného štýlu
  • Bylinnú tinktúru a/alebo výživový doplnok s jasnými inštrukciami dávkovania
  • Diskrétnosť a profesionalizmus
S AKÝMI CHOROBAMI SA MÔŽEM OBRÁTIŤ NA PORADCU ZDRAVEJ VÝŽIVY A FYTOTERAPEUTA?

Takmer so všetkými. Trávenie, menopauza, únava, stres, nádchy a prechladnutia, kožné problémy, rôzne bolesti a ale aj problémy s chudnutím a otehotnením.
Pri vážnejších ochoreniach môžem pomôcť zmierniť priebeh a zvýšiť kvalitu života. Spolupráca s lekármi sa nevylučuje a je plus pre všetkých.

AKO DLHO POTRVÁ KÝM SA BUDEM CÍTIŤ LEPŠIE?

Je to veľmi individuálne. Záleží na jednotlivcovi aj na štádiu choroby a jej prejavoch, ktoré sú rozdielne prípad od prípadu.
V akútnych prípadoch, ako je napr. prechladnutie, by symptomatická úľava mala prísť do niekoľkých hodín až dňa.
V chronických alebo komplikovaných prípadoch to môže trvať 4 až 6 týždňov, alebo aj dlhšie, záleží ako dlho ste už trpeli, neliečili príčinu choroby a aké sú následky.
Vo všeobecnosti možno predpokladať, že pri jednoduchých prípadoch by mohli stačiť dve stretnutia, pri komplikovaných a chronických rozhodne viacero. Vtedy treba rátať s úvodnou konzultáciou a s kontrolou o dva a štyri týždne.
V prípade, že je naším spoločným záujmom dlhodobý cieľ ako otehotnenie alebo chudnutie, je najlepšie vytvoriť špeciálny program.
Bylinná medicína je bezpečná a nenásilná, niekedy to môže trvať dlhšie v porovnaní s klasickou medicínou, cieľom však nie je riešiť iba súčasný problém, ale posilniť vaše telo do budúcnosti.

ČO JE TO NATUROPATIA?

Naturopatia je prístup k liečeniu a udržiavaniu zdravia, ktorá sa pozerá komplexne na celého človeka, vrátane jeho životného štýlu, stravy, súčasných symptómov a neprejavených chorôb.
Naturopatia využíva rôzne prostriedky na liečenie, ako napríklad jedlo, vitamíny a minerály, analýzu jedálnička alebo bylinné tinktúry. Tie pomáhajú telu v jeho vlastnej schopnosti vyliečiť sa a posilniť základy zdravia do budúcnosti.
Diagnostické nástroje zahŕňajú iridológiu – vyšetrenie dúhovky, jazyka a nechtov, aby sa potvrdilo alebo ukázalo ktorý systém nefunguje tak ako má. Niekedy môžete byť požiadaný aby diagnózu potvrdili lekárske testy.

PREČO ZDRAVÁ VÝŽIVA?

Zdravé stravovanie nie je diéta, ani dočasný módny výstrelok, ale plnohodnotný životný štýl. Ľudia, ktorí ho prijali a uplatňujú, sa cítia vitálnejší, výkonnejší, efektívnejší.
Skvelé je, že vás nečaká krátke utrpenie s názvom diéta, ale nový pohľad na stravovanie, ktorý vám bude robiť dobre.
Je dôležité uvedomiť si, že naše organizmy sú v dnešných časoch vystavované oveľa väčšiemu stresu ako kedysi. Povedzme si pravdu: sme vystavení vysokým nárokom, napätie v práci a znečistenému prostrediu. A v tomto nepriaznivom prostredí kŕmime naše telo jedlom z polotovarov a fast foodov a non-stop sme v kontakte s chemikáliami v každodenných produktoch (plasty, čistiace prostriedky).
Aby sme to ľahšie zvládali, musíme svoje telo vybaviť potrebnými zbraňami na obranu.
Najdôležitejšie sú minerály, vitamíny a amino kyseliny, ktoré sú potrebné v tisícoch chemických procesov, odohrávajúcich sa v tele a preto ich treba každý deň dopĺňať.

A to je podstata potravy: doplniť, čo nám chýba a čo potrebujeme pre obnovenie energie, nielen zasýtiť sa.

Dlhodobý nedostatok podstatných látok sa prejaví v rôznych formách zdravotných problémov, najskôr menej závažných potom žiaľ aj závažných.
Najlepšia cesta ako si doplniť zásoby je využiť ich z čerstvej a kvalitnej zeleniny, mäsa, obilnín a rýb, v jedlách, ktoré si človek pripraví sám.

PREČO VITAMÍNOVÉ A MINERÁLNE DOPLNKY?

Nielen my, ale aj naša matka Zem je už vyčerpaná. Tento nedostatok sa prirodzene šíri ďalej: rastlinné plody už neobsahujú toľko živín ako kedysi, dokonca ani dobytok nedostane z trávy toľko živín a tým pádom jeho mäso nie je také kvalitné.
Možno si teraz pomyslíte, že sa neoplatí investovať do Bio potravín. Nie je to však tak. Je diskutabilné či Bio potraviny obsahujú viac živín, jedno je však isté – obsahujú menej chemikálií, hormónov, antibiotík, pesticídov a konzervačných látok, ktoré škodia nášmu telu oveľa viac. Všetky tieto škodliviny sa v tele pekne hromadia a keď vznikne niekde nejaký zápal tak prilievajú olej do ohňa.
Ak sa u človeka prejavia príznaky nedostatku vitamínov alebo minerálov, znamená to, že zásoby sú riadne prečerpané a situácia je vážna. Na rýchle doplnenie týchto látok sú výživové doplnky najlepším pomocníkom. Môžu sa užívať krátkodobo aj dlhodobo, v závislosti od problému a dĺžky, počas ktorej sa neliečil. Po určitom čase by mala kvalitná strava byť dostačujúca na to, aby telo zásobila potrebnými látkami bez pomoci doplnkov.

PREČO BYLINKY?

Rastliny sa používajú už niekoľko tisíc rokov na úľavu od rôznych neduhov. Sú veľmi účinné, dokážu veľmi efektívne naštartovať organizmus a jeho systémy. Vedia odstrániť bloky a posunúť veci ktoré sa nehýbu, pomôcť zregenerovať sa. Hovoria rečou prírody, ktorej telo rozumie. Preto ich telo dokáže veľmi efektívne využiť.
Bylinky nie sú samospasiteľné, samé o sebe nevyvážia nesprávnu stravu. Sú to pomocné barličky pri komplexnom odstraňovaní choroby, alebo problému.