Austrálske Kvetinové Esencie

  -  Austrálske Kvetinové Esencie

(Australian Bush Flower Essences)

Energetická medicína je rozľahlá a neustále sa vyvíjajúca oblasť, ktorá zmierňuje, stimuluje alebo podporuje prúd energie v tele a využíva túto energiu na liečenie tela. Medzi túto oblasť nepatria len kvetinové esencie, ale aj reflexológia, kineziológia, reiki, kraniosakrálna terapia, feng šui, či-kung, joga, meditácie, homeopatia a asi najznámejšia z nich – akupunktúra.

Trochu histórie

Kvetinové esencie nie sú žiadna novinka. Každý národ má svoje vlastné špecifické kvety, z ktorých si kedysi dávno vyrábali esencie na rôzne trápenia a citové problémy. Prvé zmienky sa objavujú už v 12-tom storočí a nájdeme ich v Indii, Ázii, Južnej Amerike aj v Európe. Predpokladá sa, že ich používali nielen starí Egypťania, ale aj austrálski domorodci pred viac ako 40 000 rokmi. U nás, na Slovensku, sú najznámejšie Bachove kvapky, ktoré zostavil Dr. Edward Bach v roku 1930. Keď v roku 1936 zomrel, nikto v jeho práci nepokračoval. K renesancii jeho odkazu došlo na konci 20. storočia a v súčasnosti už existuje okolo 1200 ďalších esencií.

Prečo práve Austrálske esencie?

Najstaršou existujúcou civilizáciou na Zemi sú austrálski “aboridžínci” – domorodci. Vďačia tomu hlavne preto, že Austrália bola objavená veľmi neskoro a ostatné kultúry ich nestihli do dnešných dní zničiť ani úplne asimilovať. Pôvodní obyvatelia boli, a poniektorí stále sú, veľmi spätí s prírodou. Návšteva ich posvätných miest v človeku vyvoláva husiu kožu. Ich krajina patrí medzi najmenej znečistené, má veľmi staré druhy kvetov, najviac kvitnúcich rastlín a metafyzicky povedané – má starú a múdru energiu. A práve to robí tieto esencie jedinečné a veľmi účinné.

Austrálske kvetinové esencie zostavil naturopath a bylinkár Ian White, keď pomáhal s liečbou priateľa chorého na rakovinu. Po veľkom úspechu pri liečbe precestoval celú Austráliu a vytvoril 50 takýchto esencií. Ku dnešnému dňu je ich už viac ako 100. Ian opisuje svoje esencie ako katalyzátor pri liečení. Jeho esencie zároveň pomáhajú prekonávať problémy modernej doby ako je depresia, neplodnosť, stres, komunikácia, problémy s účením, duchovno, rádiové a elektromagnetické žiarenie, čistenie priestoru, atď.

Osobná konzultácia na Austrálske kvetinové esencie
Konzultácia je vhodná pre každého, kto pociťuje potrebu riešiť svoj aktuálny problém v osobnom živote na emocionálnej úrovni a potrebuje poradiť ako ďalej. Môže sa jednať o problém v súkromí, práci, medziľudských a partnerských vzťahoch, potreba posunúť sa ďalej alebo problém so sebou. Spoločne identifikujeme tému a emócie, ktorým sa chcete venovať a na základe toho vám vyberiem dané esencie. Ak nechcete zachádzať do detailov problému a viete veľmi dobre pomenovať čo vás trápi, stačí ak mi napíšete emócie, s ktorými chcete pomôcť.

Ako sa Austrálske kvetinové esencie užívajú?

Po konzultácií a identifikovaní emócií sa vyberie maximálne 5 druhov esencií, ktoré sa zmiešajú. Túto unikátnu zmes dostanete vo fľaštičke s kvapkadlom, s ktorým denne dávkujete 7 kvapiek priamo pod jazyk (vyhnite sa kontaktu kvapkadla s ústami) alebo do pohára s vodou, ktorú vypijete. Esencie je možné použiť priamo na pokožku (vhodné pri deťoch), do kúpeľa, krému, masážnych olejov, rozprašovača s vodou, potravy pre zvieratá, kvetináčov.

Pri akých problémoch je vhodné použiť Austrálske kvetinové esencie?
Keď chcete pomôcť s niektorým z týchto problémov – nervozita, úzkosť, žiaľ, tréma, strach, prechodové obdobia (rozvod, klimaktérium, zmena práce/školy, tehotenstvo), stagnácia, neschopnosť, nedostatok sebadôvery, úraz, šok, strata blízkeho, únava, atď.
Keď chcete – nájsť harmóniu, spoznať sám seba, porozumieť svojim pocitom, jemnú doplnkovú liečbu.

Pomáhajú Austrálske kvetinové esencie aj pri telesných a zdravotných problémoch?
Pomáha hlavne upokojením, znížením stresu a strachu. Vplyv psychiky na zdravotný stav je dnes už vedecky preukázaný, a preto sa pozitívne emócie môžu prejaviť aj na fyzickom stave.

Ako dlho trvá, kým začnú účinkovať?
To je individuálne, záleží ako dlho sa už daným problémom zaoberáte a ako veľmi na vás daná negatívna situácia alebo problém zapôsobil. Vo všeobecnosti sa však odporúča užívať ich aspoň 2 týždne na citové problémy a 4 týždne na fyzické ťažkosti. Kvetinové esencie sú veľmi jemné a ich účinok si môžete všimnúť hneď, ale aj o pár mesiacov neskôr.

Sú Austrálske kvetinové esencie vhodné aj pre deti?
Áno, kvetinové esencie sú bezpečnou prírodnou metódou vhodnou hlavne pre deti a zvieratá. Deti ešte nemajú toľko citových blokov a preto na liečbu kvetinovými esenciami reagujú veľmi rýchlo a pozitívne.

Kde majú byť Austrálske kvetinové esencie uložené?
Esencie by sa mali uchovávať v tmavých sklenených fľaštičkách mimo dosah slnečných lúčov, aby sa nevyparil alkohol, ktorý esencie konzervuje. Najlepšie je mať ich pri posteli, kde sú ráno aj večer ľahko dostupné.

Zloženie
voda, brandy, energetická substancia kvetín